Badania Etro - informacje ogólne

Sprawdź poniższe kryteria i zobacz, czy badania kliniczne Etro mogą być dla Ciebie odpowiednie

Firma F. Hoffmann-La Roche Ltd, sponsor badań klinicznych Etro, nie może i nie będzie udzielać porad medycznych dotyczących schorzeń poszczególnych pacjentów. W tym celu należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

W badaniach klinicznych Etro mogą uczestniczyć pacjenci w wieku od 18 do 80 lat, którzy:

  • cierpią na chorobę Crohna (od co najmniej 3 miesięcy) lub na wrzodziejące zapalenie jelita grubego (od co najmniej 6 miesięcy)
  • byli lub są leczeni z powodu choroby Crohna lub Colitis Ulcerosa (wrzodziejącego zapalenia jelita grubego), ale wystąpiły u nich działania niepożądane lub obecne leczenie jest niewystarczające i nadal utrzymują się objawy
  • nie mają ileostomii (operacyjne wyprowadzenie światła jelita cienkiego na powierzchnię brzucha); ani kolostomii (operacyjne wyprowadzenie światła jelita grubego na powierzchnię brzucha)

Istnieją dwie możliwości umówienia się na wizytę przesiewową do badania Etro:

ico-call ico-headset
lub
zadzwoń na numer kontaktowy ośrodka badawczego
(listę ośrodków znajdziesz tutaj)
zostaw tutaj swój numer telefonu aby lekarz zadzwonił do Ciebie

Jak wygląda wstępna kwalifikacja do badania?

  • Jeśli spełnia się wstępne kryteria kwalifikacji do badania, należy skontaktować się z wybranym przez siebie ośrodkiem badawczym i umówić na wizytę przesiewową (spotkanie z lekarzem, który szczegółowo sprawdzi kryteria kwalifikacji do badania)
  • Należy pamiętać że ostateczna ocena, czy pacjent spełnia kryteria kwalifikacji do udziału w badaniu,  należy do lekarza prowadzącego badanie

Dowiedz się więcej na temat badań Etro – programie badań klinicznych oceniających stosowanie leku badanego we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego (Colitis Ulcerosa) i chorobie Crohna, sponsorowanych przez firmę F. Hoffmann-La Roche Ltd należącą do Grupy Roche.